Blog

Nokarenie un stāvie podu čilli pipari!

Nokarenie un stāvie podu čilli pipari!

Ja līdz šim bija zināmi mazie, fifīgie dažādu krāsu čili pipari podiņos, tad šogad ejam soli tālāk – čili nu iekarināmi podos un ložņā pāri puķu kastes malām. Dekoratīvs un reizē ēdams – vai nav lieliska kombinācija?

Kamēr dienas jau siltas, bet ar naktīm vēl neko nevar zināt, tā vietā, lai ķertos pie puķu dobēm, mēs varam sākt sakārtot balkona kastes un puķu podus. Kā apvienot Skaisto ar lietderīgo? Selekcionāri jau vairākus gadus cītīgi strādā pie tā, lai ikviens no mums, kam sirdī mīt audzēšanas gars, varētu pilnvērtīgi ļauties šai nodarbei, neatkarīgi no tā, viņam pieder zeme, balkons vai tikvien kā debesis. Ja visi jau zina par iespējām puķu podos uz palodzes audzēt pundurgurķus vai nokarenos tomātus, tad šogad ir vēl viena lieliska iespēja aso ēdienu cienītājiem – nokarenie čili pipari!

Capsicum annuum čili pipari “Midnight fire”

Stāvais pipars audzēšanai puķu podā vai puķu kastē.

Labi jutīsies saulainā vai daļēji saulainas vietā. Der audzēšanai puķu podā telpās uz palodzes un priecēs arī kā galda dekors. Šī šķirne būs ļoti krāšņa, tumšām lapām un violetiem augļiem, kas, paliekot gatavi, kļūst asinssarkani. Auga augstums līdz 30 cm. Tam nav nepieciešami balsti vai īpaša kopšana, piemēram pazaru lauzšana. “Midnight fire” lieliski iederēsies krāšņā kastē kopā ar citiem garšaugiem vai puķēm. Augļi vidēji stipri.

Čili pipari ar sarkaniem, maziem augļiem

Capsicum annuum čili pipari “Volante Hot Red”

Nokarenais podu pipars ar intensīvi sarkaniem augļiem un ugunīgu garšu, Tas skaisti liecas pāri poda malām un ir piemērots arī audzēšanai puķu kastēs. Garums līdz 30 cm. Mīlēs augt saulainā vietā. Lai pipars sasniegtu raženāku augumu un krāšņi liektos pāri garšaugu kastes malām, to būtu nepieciešams palutināt ar mēslojumu. Šī pipara šķirne labāk jutīsies uz balkona vai lodzījas kā slēgtā telpā uz palodzes.

Čili pipari ar intensīvi sarkanu krāsu un ugunīgu garšu

Rakstu sagatavoja: R.Beirote, Z/S Zutiņi Stādaudzētava
Foto: no interneta resursiem

Pastāsti par mums saviem draugiem

Atstājiet komentāru

Related Posts

Enter your keyword