Blog

Vai pupas izglābs pasauli? #V1

Vai pupas izglābs pasauli? #V1

Vai pupas izglābs pasauli? To mēs vēl nezinām, bet pastāstīsim par lieliskiem mēģinājumiem ar pupām paveikt labus darbus.

Pavasarī Siguldas novada pašvaldība mūs uzrunāja interesantam projektam – iekopt dārziņu kopā ar Allažu bērnudārzniekiem.
Lai to darīt būtu interesantāk, kopīgi ar bērniem nolēmām idejas meklēt grāmatās, arī  pasakās, multfilmās un tautasdziesmās. Jo mums taču ir tik liela bagātība: pasaka par rāceni, kuru, lai izrautu, spēkus bija jāapvieno vecītim, večiņai, sunītim, kaķītim un pat pelītei. Mums ir pasaka par gurķi Elmāru un Runci Minkānu, kam tik ļoti garšoja dilles, ka viņš murrrāja: “Dill, dilllll, dilllll.”
Bet gan tautasdziesmās, gan tautas pasakās mēs sastopam stāstu par “Lielo, garo pupu”, pa kuru varēja debesīs uzkāpt.
Par princesi, kas gulēja uz zirņa.

Tādēļ galu galā – kā nu bez lielajām un mazajām pupām bērnudārza dobēs. Par raibo pupu maišeli parūpējāmies mēs.
Bet pupas šoreiz bij kā no pelniem nākušas – katra savā krāsā, savā formā. Tās pirms sēšanas jāsašķiro, tad vēl jāizvēlas, kuras sēt, kuras apēst.

To bērni ar lielu prieku izdarīja.

vai pupas izglābs pasauli

Bērni šoreiz vēderpriekiem neļāvās un visas mūsu iedāvātās pupas sašķiroja pa krāsām, daļu sabēra mazos sēklu maisiņos, daļu iesēja podiņos un, kamēr gaidīja siltāku laiku, noorganizēja arī tirdziņu. Pašu sētos saaugušos stādus tirgoja un par ziedojumiem izsolīja visiem radiem un draugiem, kas bija ieradušies uz tirdziņu.

Visi saziedotie līdzekļi, sadarbībā ar fondu ziedot.lv, tiks nodoti Jemiļčano bērnudārzam Žitomiras apgabalā Ukrainā.
Šis ir sadraudzības bērnudārzs, ar kuru Allaži uztur ciešus sakarus jau sen. Ziemā ar allažnieku palīdzību tika savākti līdzekļi ģeneratoru iegādei, lai mazajiem draugiem – bērniem tur, Ukrainā būtu iespēja mācīties siltumā un gaismā.
Savukārt šie – tirdziņā iegūtie līdzekļi tiks ziedoti mūzikas instrumentu iegādei. Lai ukraiņu draugiem būtu iespēja turpināt izglītību un priecīgu bērnību.

vai pupas izglābs pasauli

Vai pupas izglābs pasauli?
To mēs vēl redzēsim.
Bet pupas noteikti spēj radīt smaidu, sirsnību un palīdz darīt labus darbus. Un Pupas liks pasaulei tur tālajā Ukrainā ieskanēties. Bumbu troksni pārtraucot ar mūzikas skaņām.

Pastāstīja: R.Beirote

Foto: Allažu pamatskola, foršās bērnudārza audzinātājas.

Vairāk par šo labdarības akciju: Allažupamatskola.lv

Pastāsti par mums saviem draugiem

Related Posts

Enter your keyword