Blog

Tomātu šķirnes, kas mūs pārsteidza pagājušajā vasarā

Tomātu šķirnes, kas mūs pārsteidza pagājušajā vasarā

Tomātu šķirnes kopā mūsu siltumnīcās sasniedz vairākus desmitus. Katru gadu ne tikai piedāvājam stādus tirdzniecībai, bet arī paši cenšamies izaudzēt un izmēģināt, vai tiešām vienmēr tik skaistie apraksti uz sēklu paciņām atbilst realitātei. Secinājumi ir dažādi.

2020. gada vasara bija ļoti sarežģīta tomātu audzēšanai. Ilgstoši aukstajam pavasarim sekoja karsta vasara. Karstuma viļņi daudzās mazās siltumnīcās ar sliktu vēdināšanu lika tomātu lapām skrullēties, ziediem izkalst un nobirt un augļi aizmetās ļoti vēlu. Vasaras dīvainība – tomāti negribēja gatavoties. Pirmos sārtos augļus saņēmām vien augusta otrā pusē nevis jūlijā, kā to gaidījām.
Tomātu hibrīdi šoreiz attaisnoja savus aprakstus, daudz labāk pārdzīvojot karstumu. Labāk aizmetoties un uzsākot ražošanas ciklu.

Kuras šķirnes mūs pārsteidza un priecēja:

Gourmandia F1 – vērša sirds hibrīds.

Šo tomātu šķirni jau esam izmēģinājuši un pārbaudījuši vairākus gadus. Arī šogad tā nepievīla. Aizmetās labi, tomāti bija lieli un miltaini un tik tiešām priecēja ar to, ka gatavojās vienmērīgi, neveidojot zaļos pleciņus, kā tas raksturīgi citām lielaugļu tomātu šķirnēm

tomātu šķirnes Gourmandia
tomātu šķirnes gourmandia

Tomātu šķirnes Aurea F1 un Korazon F1

Šīs tomātu šķirnes veidoja rievaino tomātu krelles mūsu siltumnīcā. Abas izceļās ar klasiski labu garšu. Šogad būtu jāizmēģina Korazon audzēšanu atklātos apstākļos, jo selekcionāri tos rekomendē arī kā piemērotus terasēm un balkoniem.

tomātu šķirne Aurea f1

Tomātu šķirne Kwintella F1

Monstrs siltumnīcā. Sākumā tikai auga, kāti veidojās 2 īkšķu resnumā. Šķita, aizaugs ciet visa siltumnīca un jēgas nebūs nekādas. Augļi veidojās salīdzinoši augstu, bet, kad sāka gatavoties, tad nespēja beigt. Aizstiepās tālu rudenī, veidojot jaunus un jaunus tomātus galotnēs. Lieki piebilst, bija izturīga arī pret slimībām.

tomāti kwintella
tomātu šķirnes kwintella

Tomāti Vecais Vācietis

Mūsu favorīts jau vairākus gadus. Veidoja milzu miltainus un ļoti saldus augļus. Kā jau divkrāsu tomātam, tam bija koši dzeltena krāsa ar viegli sārtu dibentiņu.

Īpaši krāšņi tas izskatās uz maizēm.
Protams, rudenim iestājoties, sprēgāja, bet garšas dēļ to varēja piedot 🙂 Šogad izmēģināsim no tās pašas sērijas – `Varavīksni` un `Jeruzalemes izaicinājumu – gigantu`.

Tomāti vecais vācietis

Tomātu šķirne Belfast F1

Tā  veidoja skaistus, raženus ķekarus, visi augļi vienmērīgi, sarkani un skaisti. Šī ir viena no šķirnēm, ko allažiņ sastādām kuplā skaitā – nepieviļ.

tomātu šķirnes

Tomātu šķirne Delicious jeb Gardais

Liels, sarkans, miltains sviestmaižu tomāts. Sākumā radīja daudz jautājumu – kā nu būs, vei nelūzīs ķekari, vai ražos labi? Bet vasaras otrajā pusē jau bažas paklīda – bij labi.

Tomāti delicious zutiņi

Par pārējām šķirnēm citā reizē.
Kā jau katru gadu, arī šogad piedāvājam iegādāties tomātu stādus. Kopā mūsu piedāvājumā ap 80 šķirnēm, bet ne visas būs pieejamas vienā laikā. Tamdēļ lūgums neveidot sarakstus pēc kataloga. Par tieši uz šo nedēļu pieejamajām šķirnēm mēs informējam mūsu Facebook profilā. Lūdzu, piesekojiet  mūsu FB lapai te.

Par pārējām tomātu šķirnēm lasiet mūsu `Rakstu sadaļā`

Tiksimies Zutiņu stādaudzētavā.

Pastāsti par mums saviem draugiem

Related Posts

Enter your keyword