Blog

Kā vārīt pupas, lai tās būtu garšīgas?

Kā vārīt pupas, lai tās būtu garšīgas?

Kā vārīt pupas, lai tās sanāktu garšīgas? Nešaubāmies, ka katram ir sava pareizā, veiksmīgā un garšīgā  metode kā vārīt pupas. Šeit mēs padalīsimies ar to, kā vārām Lielās kāršu pupas.

Lielās kāršu pupas ir tās, kuras var ņemt pirkstos, kost pa gabalam un izbaudīt to lielisko garšu, tādēļ šo garšu mēs vēlamies īpaši izcelt.
Pupas izmērcējam diennakti, lai tās piebriest un atplaukst to garša. Šis ir ļoti svarīgs moments visiem pākšaugiem un nosacījums gan tam, lai būtu labas garšas īpašības, gan tam, lai izvairītos no vēdera pūšanās problēmām. Tālāk pupas liekam vārīties aukstā ūdenī bez sāls vai sodas. Par sodu allaž ir atklāts jautājums, dažas saimnieces uzsver, ka tā ir obligāta. Mūsu skatījumā – ja pupas ir šī gada ražas, soda pie vārīšanās nebūs nepieciešama.
Kad pupas gatavas, tās nokāšam. Svarīgi, lai katliņam vāks visu laiku atrodas virsū. Pa spraugu iemetam sauju sāls un zem vāka visu kārtīgi sakratām. Tālāk jau, lai pupas atdziest zem vāka.

Ko tas viss dod? 

  1. Kārtīgi izmērcētas pupas ir atraisījušas savu labo pupu garšu. Lielās kāršu pupas ir saldas, vārot tās bez sāls, saldā garša saglabājas.
  2. Nokāšot pupas uzreiz pēc vārīšanās, tās ir patīkami miltainas, kas šo labo garšu pastiprina.
  3. Sāls pašās beigās nodrošina, ka, kožot lielo pupu, tā vidū būs saldi miltaina ar patīkami sāļu miziņu.
  4. Lielajām pupām ir trausla miziņa. Īpaši svarīgi nenoņemt katliņam vāku pēc to vārīšanas, jo tad miziņa gaisa ietekmē sasprēgā un pupas sašķeļas. (Šis triks jāņem vērā vārot arī parastās mazās pupiņas.)

Lielās kāršu pupas pamatoti tiek uzskatītas par godu un svētku pupām. Lielas un garšīgas tās bieži pazūd uzreiz no katliņa nemaz nesasniedzot galdu, tādēļ mēs ļoti labi saprotam, cik grūti būs nevirināt katliņa vāku, kamēr pupas atdziest 🙂

Kāršu pupas pagaidām vēl pieejamas pasūtīšanai mūsu e- veikalā www.ZutiniVeikals.lv

Ja vēl neesi ar tām pazīstams – izmēģini un Ziemassvētkos noskaidro, kamdēļ tik daudzi tās dēvē par garšīgākajām pupām pasaulē!

Pastāsti par mums saviem draugiem

Related Posts

Enter your keyword