Blog

Gargamel tomātu šķirne – galaktiski melno augļu tomāts

Gargamel tomātu šķirne – galaktiski melno augļu tomāts

Gargamel tomātu šķirne mūsu siltumnīcās šogad tiek audzēta pirmoreiz. Un jāteic, esam krietni vien pārsteigti gan par tās ražību, gan neparastajiem augļiem.
Gargamel augums ir neliels, no 1,5 – 1,7m, tomēr par spīti tam, tie pārsteidza ar lielu ražību. Ķekaros no 7 līdz pat 15 augļiem. Uz viena laksta ~5 ķekari. Šī ir vidēji vēla šķirne, visu vasaru gaidījām tās ienākšanos, bet pie pirmajiem augļiem tikām vien augusta beigās. Turklāt augļi sārtojas ļoti pakāpeniski.

2021. gada vasara tomātu audzēšanai bija diezgan ekstrēma. Ilgstošais karstums ziedēšanas laikā ietekmēja daudzas delikatešu šķirnes, to augļi neaizmetās. Tomēr Gargamel tomātu šķirne to pārdzīvoja bez problēmām – tās ražu un augšanu augstās temperatūras neietekmēja. Ko gan nevar teikt par nevienmērīgo laistīšanas režīmu.

Lai gan gargamell tomātu augļiem nav īpaši plāna miziņa, tomēr pirmo ķekaru augļiem veidojās raupjš rētojums un gatavojoties tie iesprāga. Šinī brīdī mēs jau domās norakstījām visu Gargamel stādījumu rindu, jo tas automātiski nozīmē puves veidošanos. Tomēr nē, nākamie augļi jau ienācās gludi un ar šai šķirnei tik mistiski skaisto, galaktisko krāsojumu. Kamēr Gargamel tomātu augļi vēl zaļi, tie ir koši melni, bet ienākoties tiem lejas daļa un – ēnas puse kļūst oranžīgi sārta un lāsumaina.
Pieņemu, augļu krāsojumu ietekmē arī tas, cik uz to brīdi tomāts ir atlapots. Mūsu gadījumā lapu vēl bija daudz, tādēļ arī augļi bija krietni tumši. Visiem augļiem ir iegarena forma un dažiem pat izveidojās strupi snuķīši.
Iespējams, minimālās serdītes dēļ, bet tomātiem briestot lielākiem, bieži manām tos birstam pie nejaušiem pieskārieniem. Nost veļas gan gatavie, gan vēl arī zaļie augļi, tādēļ varbūt prātīgāk ir tos stādīt pretējā pusē ejai, lai nesot pilnos tomātu grozus, tos nenobirdinām.

gargamel tomātu šķirne
Gargamel tomāti
Gargamel tomātu šķirne

Gargamel tomātu šķirne – garšas īpašības

Skaists bez gala, ražīgs kā vells. Tik likumsakarīgi būtu, ja tālāk sekotu slavas dziesma arī šī tomāta garšas īpašībām. Bet nu es teiktu – tomāts kā tomāts. Bet tā, iespējams, var teikt diezgan izlutināts tomātēdājs, kādi esam arī mūsu saimniecībā.

Iegarenaš formas augļi ir blīvi, maz sēkloti un minimālu serdīti. Tie nav skābi un tiem arī nav ļoti izteikta tomātu garša. Bet tos noteikti nevar saukt arī par ūdeņainiem. Klasisks, ne īpaši stipras garšas saldens tomāts. Tirdziņā Gargameļiem gan ir uzradušies savi fani.
Tomēr es tos redzu skaisti iekonservētus burkā.

Gargamel tomātu šķirne mūsu siltumnīcās ir uz palikšanu. Ir ļoti patīkami redzēt tomātu ķekaru ar 17 gareniem, melni lāsumainiem augļiem

Katru gadu piedāvājam tomātu stādus teju no 80 dažādām tomātu šķirnēm, tās variet aplūkot mūsu katalogā.
Par to, vai šīs šķirnes tomātu stādi pieejami, parasti visātrāk var uzzināt pavasarī mūsu FB lapā https://www.facebook.com/zutini

 

Par Gargamel tomātiem pastāstīja: R.Beirote / Zutiņi zs saimniecība

Pastāsti par mums saviem draugiem

Related Posts

Enter your keyword