Blog

Dārza darbu kalendārs – ko var sēt jūlijā?

Dārza darbu kalendārs – ko var sēt jūlijā?

Dārza darbu kalendārs ir laikrādis, pie kura pieturas mazo dārzu saimnieki. Tas pateic priekšā, kad kas stādāms pēc mēness fāzēm. Bet tikpat svarīgi ir arī saprast, kurš mēnesis piemērots katra dārzeņa audzēšanai.

Šonedēļ Dieviņš svētījis mūs ar lietu. Zeme dzer un veldzējas. Un šis ir pats pareizākais laiks, lai sētu.
Jā, ne tikai pavasaris ir sēšanas laiks. Tāds ir arī mirklis pēc Jāņiem.  Jo ļoti daudzas kultūras tieši tagad padosies vislabāk un varēsim izvairīties arī no mošķiem un kukaiņiem.

Dārza darbu kalendārs – ko var un vajag sēt tieši tagad – jūlija sākumā?

Krāsainos burkānus. Jo zeme ir silta,, vairs nav riska, ka dažas jūtīgākas šķirnes varētu aukstuma dēļ izziedēt.
Vēlu sētie burkāni nebūs piemēroti ilgai glabāšanai ziemā, bet būs pašā labumiņā un rudenī. Nelieli, saldi, kraukšķīgi, arī brkānu mušas nebojāti, ja dārzā burkāni nav sēti kādu laiku.

Cukurzirņi.

Jā, no tārpiem zirņus var pasargāt ne tikai agrā sēšana, bet arī vēlā. Turklāt, ja ir vēlme zirņus ēst visas vasaras garumā, tie aŗī jāsēj pa daļām, lai neienākas visi reizē. No sējas līdz gatavām pākstīm zirņiem paiet no 6 – 8 nedēļām. Tātad, sējot zirņus tagad, uz pirmo septembri jau varētu mazbērnus lutināt ar svaigiem un galvenais – netārpainiem cukurzirņiem.

Sviesta pupiņas

Jā, arī sviesta pupiņas rudens ražai jāsēj akurāt tagad – Jūlijā. Tās sanāks sulīgas, krukšķīgas un daudz lielākām pākstīm kā vasaras ražā.

Lielie, baltie redīsi.

Jā, mazie apaļie sarkanie jāsēj atkal augusta beigās, bet tagad – jūlijā – pats laiks garajiem baltajiem Daikoniem. Tiem jau var sākt gatavot vagu, lai uz Jūlija vidu vai beigām sētu iekšā. Pēc diviem mēnešiem – tātad septembra beigās tie būs vācami.

Dilles

Nuja. Arī rudens pusē kārosies mazas, svaigas, zaļas… Ja neiesēsim tagad, rrudenī būs vien sakaltuši diļļu ziedi gurķu skābēšanai, bet pašiem nāksies pirkt svešzemju dilles veikalā.

Skābenes

Tagad ir pats laiks veidot skābeņu dob’ti nākamajam gadam. Pirmo ražu panašķēsiet jau rudenī, bet nākampavasar plūksiet šaujām un tad tik zupītē, salātos, smūtijos..

Melnie rutki un rāceņi un kāļi

Daudzi nemaz nezina, ka īstais rutku un raceņu sēšanas laiks ir tagad – jūlija sākumā. Ja tos sēj pavasarī, tad rezultātā tie izzied un tos noēd kukaiņi.
Pareizais laiks ir tagad – rudens ražai septembra beigās. Var sēt arī kāļus, vien jāparauga agrākas šķirnes, jo tie bieži ienākas savas 10-15 dienas vēlāk kā rāceņi.

Tā kā pārlūkojiet savu sēklu krājumus un rīkojieties gudri, sējot dārzeņus nevis tikai pavasarī, kad valstī valda vispārēja sēšanas histērija, bet gan tad, kad to dara profesionāļi labas un kvalitatīvas ražas iegūšanai.

Par profesionāļiem runājot – mēs paši saimniecībā bieži lietojam profesionālās sēklas labas ražas ieguvei. Tā kā tās parasti noperkamas lielos iepakojumos, šad tad ar tām labprāt dalāmies, jo tik daudz mums nav nepieciešams.
Profesionālās burkānu u.c. dārzeņu sēklas variet paskatīt mūsu e-veikalā www.ZutiniVeikals.lv

Pastāsti par mums saviem draugiem

Related Posts

Enter your keyword