Vjetnamas koriandrs

Vjetnamas koriandrs

Latīņu: Persicaria odorata
Angļu: Vietnamese mint

Viegli piparots ar patīkamu citrusa un koriandra pēcgaršu – tāds ir Vjetnamas koriandrs, kuru iecienījuši Āzijas virtuves mīļotāji. Savu vietu tas jau vairākus gadus cenšas ieņemt Latvijā, un šobrīd izskatās, ka tas veiksmīgi izdodas!

Ar īsto koriandru, kuru pazīstam un lietojam mēs, šim augam ir maz sakara, tik vien kā nosaukums un mazliet viegli piparotā koriandra pēcgarša. Austrumāzijas zemēs Vjetnamas koriandrs ir viens no ļoti iecienītiem garšaugiem. Tādās zemēs, kā Vjetnama, Laosa un Malaizija un Taizeme šo augu vairāk gan izmanto kā ārstniecības augu galvenokārt, lai mazinātu gremošanas un kunģa problēmas, apturētu vemšanu, mazinātu drudzi un pat uzlabotu libido. Šī auga sula tiek izmantota kā līdzeklis pret čūsku kodumiem. Tikmēr Austrālijā no Vjetnamas koriandra tiek spiesta ēteriskā eļļa (kesom oil).

Ja jūs kaut iztāli spējat iztēloties, kādi laikapstākļi valda Vjetnamā vai Malaizijā, uzreiz kļūs arī skaidrs, ka vjetnamiešu koriandram patīk silta un mitra vide, īsteni tropiski apstākļi. Un tātād – arī nekāda ziema!

Jūs sapratāt pareizi – vjetnamas koriandrs Latvijā neziemo! Rudenīgam laikam sākoties, šo augu var pārstādīt podā un ienest istabā, tikai neaizmirstiet to ik pa laikam apliet un ar ūdeni apsmidzināt tā lapas. Uz palodzes virs radiatoriem bez smidzināšanas tas ilgi neizdzīvos – priekš šī auga tie nav nekādi tropi, tas ir tuksnesis.

Vjetnamas koriandrs garšaugu dobē

Vjetnamas koriandrs ir smalkām garenām lapām augošs krūms. Atkarībā no šķirnes, tas var sasniegt 30cm – 1m augstumu un veidos apaļu ceru 30cm platumā. No skata nedaudz atgādina maziņus  tējas kokus.

Šo garšaugu izstāda dobēs vai garšaugu kastēs krietni pēc salnām, jo tas ir izteikts siltummīlis. Zemei jābūt mālainai un vēlams mitrai. Arī vasaras laikā šis garšaugs prasīsies bieši aplaistīt. Vjetnamas koriandrs mīl saulainas un aizvēja vietas. Vasaras otrā pusē vjetnamiešu koriandrs jūs priecēs ar skaisto rozā ziediem.

Augšanas procesi sāksies gaisa temperatūrai sasniedzot 16 – 20*C, bet īpaši labi jutīsies karstās un mitrās vasaras dienās.

Gribat īpaši palutināt Vjetnamiežu koriandru? Iestādiet to siltumnīcā!!! Tad tas jutīsies kā savā dabiskajā vidē un dos Jums bagātīgu lapu ražu.

Garšaugus piedāvājam iegādāties laikaposmā no aprīļa līdz septembrim.

Pavasarī garšaugus pie mums var iegādāties mazos podiņos un visas vasaras garumā piedāvājumā ir arī lielie garšaugu konteineri.

Pastāsti par mums saviem draugiem
  • Date: 03/25/2019

SAISTĪTIE PRODUKTI

Enter your keyword