Blog

Mulenbekia – košumaugs puķu dobēm un podiem

Mulenbekia – košumaugs puķu dobēm un podiem

Mulenbekia latīniski: Muehlenbeckia

Mulenbekja ir augs mākslinieciskai dvēselei, to mēdz dēvēt arī par jaunavu matiem (maidenshair). Tajā nav nekā pārspīlēta – vienkārši, interesanti un skaisti. Mulenbekia nezied, tā visa gada laikā veido garus dzinumus ar skrajām, apaļām lapām.
Šo lieliski var kombinēt puķu kastēs kā struktūraugu. Patiesa rota tā būs akmensdārzā. Šis augs lieliski padodas formēšanai un veidošanai. Mulenbekiju bieži izmanto kā galveno augu skaistiem māla podiem vai vāzēm, jo tas savu trauku papildina nevis pārņem.
Mulenbekija mīl saulainas vietas vai pusēnu. Tā mūsu klimatā ir viengadīga, taču atsevišķas saimnieces to lieliski prot pārziemināt. Rudenī, kad paliek vēss, to līdzīgi kā kannas ienes vēsā telpā. Ziemu pāris reižu aplejot, tā sagaida pavasari. Dažkārt mulenbekija mēdzot nomest lapas, bet pavasarī augs atkal salapo. Dažkārt Mulenbekiju pārziemina arī Ziemas dārzos vai cieši piesegtu siltumnīcā. Pavasarī Mulenbekijai var apgriezt vecos dzinumus, ja tie neizskatās gana lbi, tad tā daudz veiksmīgāk salapo no jauna.

Foto no interneta resursiem
Rakstu sagatavoja: R.Beirote, Z/S Zutiņi Stādaudzētava

Pastāsti par mums saviem draugiem

Atstājiet komentāru

Related Posts

Enter your keyword