Blog

Ložņu smilga jeb nokarenais bambuss – audzēšanas īpatnības

Ložņu smilga jeb nokarenais bambuss – audzēšanas īpatnības

Ložņu smilga jeb nokarenais bambuss ir jauns dekoratīvo graudzāļu veids mūsu stādaudzētavas piedāvājumā šosezon. Krāšņi zaļs matainis, kas karājās krietni pāri poda malai. Ja līdz šim mēs ļoti labi pazinām un apstījumos izmantojām  miskantes, sarzāles, stepjulīgas u.c., tad tieši tik nokarenās graudzāles podiem no selekcionāru puses īsti netika piedāvātas.

Te gan jāteic: nost ar konservatīvismu!!  Omei šo nerādiet, jo viņa visticamāk nu nekādi nesapratīs, kas tā par jauno modi, ka kamolzāli puķu podā stāda 🙂
Bet tāda mode ir – un jau pāris gadus.
Ložņu smilga tiek saukta arī – nokarenais bambuss – ne jau tādēļ, ka tai būtu sakars ar bambusu. Šis apzīmējums dots tās ātraudzības dēļ. Vasaras laikā tā spēj sasniegt no 60 cm līdz pat metram.

Ložņu smilga ir ātraudzīga, un to lieliski var izmantot kā vienu pašu nokarenajā podā, tā kombinēt terases kastēs kopā ar citām puķēm. Tomēr šādā gadījumā tai jāparedz sava vietiņu, ko tā gada laikā aizņems. Lieliski itā izskatīsies kombinācijā ar smalkiem sīkziedu augiem kā bakopa vai migliņa – jo tad lielajai, garajai zāles bārdai veidojas skaista puķu cepure.

Selekcionāri šo graudzāli uzrāda kā viengadīgu augu. Vai tā tomēr spēj izziemot pie mums un kādos apstākļos – to nemākam teikt. Taču zinām, ka kārtīga latviešu dārzkope savā pagrabā un siltumnīcā spēj pārziemināt visu, sākot ar samtenēm un beidzot ar Vīramāti. Šis ir jauns dekoratīvais augs, tamdēļ par tā ziemošanas iespējām Latvijā šobrīd grūti teikt.

Audzējot Ložņu smilgu, ir jāņem vērā vairāki nosacījumi:

  • Labi jālaista, tomēr nedrīkst arī pārliet. Nav vēlams ļaut nokarenajam bambusam iekalst, jo tad tam sāk brūnēt lapas.
  • Ložņu smilga ātri izplatās. Ja stādīsiet to vienu pašu podā, tā ātri sakuplos. Savukārt, ja kombinēsiet ar citiem augiem, nepieciešams paredzēt tai plašāku vietu.
  • Dekoratīvajam bambusam patīk saulaina vieta vai daļēja ēna. Pilnīgā noēnojumā tas, protams, neaizies bojā, tomēr var neparādīt visu savu krāšņumu.
  • Atcerēsimies likumsakarību – jo lielāks augs aug, jo vairāk ēst un dzert tas grib. Tamdēļ nepiemirstiet par mēslošanu. Jo tikai tā spēsiet izbaudīt, cik patiesībā krāšņa spēj būt ložņu smilga jeb nokarenais bambuss.

Ložņu smilgas stādus šogad piedāvājam arī mūsu – Zutiņu stādaudzētavā.

Par pieejamību variet jautāt, uzzvanot. Savukārt, iegādāties – braucot ciemos.

Par darbalaikiem ziņojam mūsu FB profilā – droši sekojiet līdzi.

Bet mūsu piedāvājumā ir teju 500 dažādu dārza un balkonpuķu.

Par interesantākajām no tām esam pastāstījuši rakstos – raugiet mūsu Rakstu sadaļā.

 

Par nokareno bambusu pastāstīja: Māsa Rūta, Zutiņi zs stādaudzētava.

Pastāsti par mums saviem draugiem

Related Posts

Enter your keyword