Blog

Stādu sezona Zutiņos jau ir sākusies

Stādu sezona Zutiņos jau ir sākusies

Februāris mūsmājās ienācis ar īpašām sajūtām – kamēr laukā sniegs un ledus, siltumnīcās jau mostas pavasaris. Pirmā jaunstādu tūre jau sapodota un braši aug.

Šogad mūsu piedāvātajā sortimentā īpaši plašu vietu esam atvēlējuši vīteņiem. Būs pieejamas četru dažādu krāsu tumbergijas, jau iecienītās kobejas un lēverainās ipomejas, atraktīvie rodohitoni un pilnīgs jaunums mūsmājās – kāpelējošās pelargonijas.

Visas varavīksnes krāsas iemirdzēsies viengadīgo puķu – cinniju, samteņu, asteru, lobēliju, saulespuķu, petūniju, pelargoniju, verbenu, atraitnīšu, bakopu, sanvitāliju, ferrulapu sunīšu, begoniju, solēniju un leduspuķu stādos.

Ar savu smaržu visu vasaru priecēs alisītes un puķu tabaka. Stādījumiem savdabīgus akcentus un formu piešķirs dažādi struktūragi – Brauna kalocefāle, cekulsēkle, garkātu salmene, efeju sētložņa, dažādās ipomejas, krustaines un bastarda laimiņš.

Ziemciešu puķu stādu parādi atklās daudz un dažādu krāsu flokši, dārza kannas, delfīnijas, purpura uzpirkstītes, vīgriežu un parastie pelašķi vēl neredzētās krāsās, kāršrozes, mirtes, heihēras, lavandas, gandrenes, ķekarainās knifolijas un pat lielziedu pīpenes.

Praktiski domājošie garšaugu cienītāji varēs sameklēt pie mums augus, kas vienlīdz labi jutīsies kā uz palodzes, tā piemājas dārzā – gurķu mētra, pupumētra, daudz un dažādas piparmētras, baziliks, ārstniecības salvija, citronmelisa, timiāns un tā brālis citrontimiāns, raudene jeb tā sauktais oregano, lapu ķiploki, estragons, pētersīļi, citronverbena, majorāns un stēvija.

Jūs sagaida arī pavisam neredzēti augi – kolas zāle un sēņu zāle, kas ļaus garšu medniekiem nodoties jauniem eksperimentiem. Tā teikt – garlaicīgi nebūs! Uz tikšanos tirdziņos!

Stādīt gribētājiem šogad būs sagatavots vēl plašāks piedāvājums gan ar viengadīgajām puķēm gan ziemcietēm. Drīz jaunumi parādīsies arī mājaslapas stādu sadaļā.

Raksta autore – Santa Meļķe, Zutiņi z/s stādaudzētava
Foto – personīgais arhivs

Pastāsti par mums saviem draugiem

Atstājiet komentāru

Related Posts

Enter your keyword