Blog

Aukstā tomātu zupa jeb gaspačo

Aukstā tomātu zupa jeb gaspačo

Aukstā tomātu zupa jeb gaspačo ir viena feina zupa, kas nav jāvāra un ar ko var lieliski aizstāt tik populāro kefīra aukto zupu. Un šis noteikti ir ēdiens, kurš jāpagatavo tad, kad tomāti sāk ražot arī paša siltumnīcā.

Turklāt, ja siltumnīca ir krāsainiem tomātiem bagāta, tad te var rotaļāties, izmantojot par pamatu dzeltenos, zaļos, baltos un melnos tomātus. Būs piedzīvojums garšu un krāsu ziņā.

“Baltās Zebras Tomātu Zupa” – tā varētu nosaukt šo mūsu vasaras iemīļoto tomātu gaspačo interpretāciju.  Par pamatu šoreiz izmantojam tomātu šķirni “Baltā zebra” – gatavi tie ir caurspīdīgi dzeltenbalti ar skaistu lāsojumu uz miziņas.
Balto tomātu zupa izceļ citas tās krāsainās sastāvdaļas. Un reizē arī kalpo kā pārsteigums – tā ciemiņi uzreiz nevar noprast, kas ir šīs garšīgās zupas galvenā sastāvdaļa.
Par sastāvu runājot, tas parasti ietver visus svaigos dārzeņus no mūsu dārza.

Aukstā tomātu zupa jeb gaspačo mūsmājās sastāv 

no smalkos gabaliņos sagrieztām sekojošām sastāvdaļām:

  • Saldā paprika
  • Marinēta paprika
  • Svaigi gurķi
  • Mazsālīti vai skābēti gurķi
  • Stingrāki tomāti
  • Salds ābols
  • Salds sīpols
  • Pāris daiviņas ķiploka

Šo visu sagriež mazos, rosola izmēra gabaliņos un pārlej ar  tomātu `zupu`, kuru gatavo – tomātiem izgriežot serdes, moblanšējot un novelkot mizu un sablendējot. Ja blenderis labs, droši mizu atstājam.
Tālāk to visu samaisa, pielabo ar sāli, pipariem, ķiploku, čili un pasniedz ar fetas sieru un grauzdiņiem.

Gaspačo slepenās sastāvdaļas.

Šai zupai bieži liek klāt arī konservētus ananasus. Bet mūsmājās ir cita slepenā sastāvdaļa – mazās aliču plūmītes. Tās gan griežam gabaliņos zupā, gan arī ieblendējam tomātu zupā gruntīgākai garšai.

Tāpat, var pievienot jebkuru citu skābētu jeb kā modīgi teikt – fermentētu dārzeni. Labi garšos arī skābēti kabači, patisoni, burkāni vai sviesta pupiņas 🙂

aukstā tomātu zupa jeb gaspačo

Tomātu laikā tomāti ir jāēd visos veidos 🙂 Turklāt – arī jāparūpējas, lai tos pēc iespējas vairāk un gardāk saglabātu ziemai.

Tomātu konservēšanas receptes palūkojiet arī mūsu RECEPŠU SADAĻĀ. Ja nu kas vērtīgs iekrīt acīs.

Savukārt mūsu siltumnīcās var iegādāties tomātus kā gardi noēsties, tā veiksmīgi iekonservēt. Par aktuālajiem piedāvājumiem informāciju atradīsiet mūsu Facebook lapā te. 

Pastāsti par mums saviem draugiem

Related Posts

Enter your keyword