Blog

Hamesice jeb eiforbija – košumaugs puķu podiem

Hamesice jeb eiforbija – košumaugs puķu podiem

Hamesice latīniski: Chamaesyce hypericifolia

Asinszāļu hamesice ir viengadīgs augs, ko izmanto puķu kastēs podos, bet var stādīt arī dobēs. Augstums – 25 cm, un tā veido blīvi lapotu krūmu ar baltu ziedu virspusi. Ziedi ir nelieli, balti un izskatās kā tūkstošiem mazu, baltu pilieniņu virs apaļa auga. Zied no maija līdz sptembrim un tai labāk patīk augt saulainā vietā..

Hamesicei jeb eiforbijai patīk saulaina vai daļēji noēnota vieta, tā labāk jutīsies vieglā un labi drenētā augsnē, tādēļ, stādot to podos, apakšā jāpaliek oļi vai akmeņi,lai neveidojas mitruma uzkrājums. Hamesice mīl viegli mitru vai pat sausu augsni, to nevajag pārliet.

Hamesici izmanto gan kā podu augu, to stāda krāšnos podos vienu pašu, jo tā izceļ nevis nomāc trauka īpašibas, gan arī tā lieliski iederās puķu dobēs. To izmanto arī kā struktūraugu un brīnišķīgas kompozīcijas iespējams panākt, to kombinējot ar koši ziedošām puķēm, piemēram, sīkziedu petūnijām jeb kalibrahojām. Augs dod balta mākoņa efektu, tādēļ lieliski padodas puķu kastu vai podu kombinētai rotāšanai.

Šogad saimniecībā piedāvājam šķirni ar tumšām lapām – Chamaesyce hypericifolia Montblanc

Foto no interneta resursiem
Rakstu sagatavoja: R.Beirote, Z/S Zutiņi Stādaudzētava

Pastāsti par mums saviem draugiem

Atstājiet komentāru

Related Posts

Enter your keyword