Blog

Sarkanās nierīšu pupiņas jeb `Red kidney beans`

Sarkanās nierīšu pupiņas jeb `Red kidney beans`

Sarkanās nierīšu pupas ir vienas no vis vis populārākajām pasaulē. Ja prasīsiet garāmgājējam – kādas pupiņas Tu pazīsti? Atbilde būs sarkanās, baltās un tās ar strīpiņu. Jā – sarkanās pupiņas ir vienas no visvairāk audzētajām pasaulē, tās zina katrā valstī un katrā mājā.

Indijā  tās dēvē par  Rajma

Amerikā sarkanās pupiņas ēd visā kontinentā, tomēr īpaši jāizceļ te Luiziānas štats,

Tajā piekoptas savas īpašās ēdienu tradīcijas un tradicionālā pirmdienu maltītē ietilpst arī sarkano pupiņu sautējums ar dārzeņiem un baltajiem rīsiem.

Spānijā sarkanās pupiņas īpaši iecienītas La Rioja provincē. Te tās dēvē par “Capparones” un no tām gatavo sātīgu sautējumu ar tieši tādu pat nosaukumu.

sarkanās nierīšu pupas

Pasaulē tieši sarkanās nierīšu pupiņas tiek lietotas visvairāk, gatavojot “Chili con Carne”.

Lai nu kā: Ir pieprasījums – ir piedāvājums. Tādēļ tieši šo pupiņu audzēšana ir atstūmusi malā daudzas citas krāsas un veidus. Tieši šo krāsu audzē arī visi lielražotāji, tādēļ to arī sastopat visās konservētajās bundžās. Sarkanās pupiņas ir produkts ar garantētu noietu.

Bet paralēli masu produkta statusam, sarkanajām pupiņām tomēr ir atzīstamas vērtības.
Tās satur daudz Dzelzs, Fosfora un arī Cinka, kas tik ļoti mums nepieciešams, sevišķi, ja uzturā nelietojam gaļu. Un šīs pupiņas piestāvēs kā zupai, tā visiem citiem – ilgi gatavojamiem ēdieniem, jo nav “ātri jūkošās”. Tās var gatavot ilgāk sautējumos, vārīt sausas salātos. Un tās var arī cept krāsnī. – der it visam.

Bet galvenais – ja visu mūžu esat bijuši “Bundžiņu cilvēki” – pamēģiniet novārīt tās paši – pavisam cita un daudz labāka garša

Pieņemam, ka bundžiņās tās tiek tik bieži liktas, jo kopā ar konservantiem, tās nezaudē savu krāsu. Kļūst tumšākas, tomēr joprojām sarkanas. Kā zināms, citasp upas pēc vārīšanās paliek brūnas. Tumši sārtās krāsas saglabāšanās sekmē interesi tieši par šo veidu, jo, piemēram, Pupiņu salāti automātiski izskatās daudz gardāk. 🙂

Sarkanās nierīšu pupiņas audzējam arī mēs un ziemas sezonā piedāvājam iegādāties arī e-veikalā.

Bar citu pupiņu veidiem un vērtīgajām īpašībām daudz laba atradīsiet Rakstu sadaļā.

Pastāsti par mums saviem draugiem

Related Posts

Enter your keyword