Blog

Āzijas lilija Yellow Parrot – jaunums neparasto liliju kolekcionāriem

Āzijas lilija Yellow Parrot – jaunums neparasto liliju kolekcionāriem

Āzijas lilija Yellow Parrot nedaudz atsauc atmiņā bērnību un liek atcerēties Padomju laiku tulpju biznesu. Tulpes tika audzētas kā vietējam tirgum tā importam teju katrā mājā. Un vienubrīd populāras kļuva tās ar spurainajām maliņām. Raibas, spurainas ar neregulārām ziedlapām tās mēdza tautas valodā dēvēt par papagaiļiem. Un reakciju uz tām varēja dalīt 2 daļās – vai nu patika, vai nu pagalam ne.

Šobrīd Liliju pasaulē ir kas līdzīgs:

Āzijas lilija  Yellow Parrot jeb dzeltenais papagailis.

Ja pirms kāda laika liliju pasauli sakustināja tādas netipiskas šķirnes kā Apricot Fudge vai Mistery dream, uz kurām reakcija bija līdzīga – dažiem patika, dažiem ne. Turklāt atsevišķi audzētāji sākotnēji pat tās izplēsa no dārziem uzreiz pēc izplaukšanas, jo domāja, ka tās skāris vīruss. Tad šobrīd ļaudis jau ir apraduši. Vēl jo vairāk – šogad plaši tiek piedāvāts jau nākamais atvasinājums – Pink Fudge. Tā pati dīvainā aprikožu lilija, tikai nu jau rozā krāsā.

Āzijas lilija Apricot Fudge

Āzijas lilijas Apricot Fudge zieds tuvplānā

Un Jā – Yellow parrot arī ir viena no tām šķirnēm, kuru klasiskie liliju piekritēji uzreiz vis neizvēlas, bet – savs šarms noteikti šai dzeltenzaļajai papagaiļlilijai noteikti ir.

Yellow Parrot ir austrumu lilija, kas ir salīdzinoši zema auguma – vien ~ 70cm. Tā maina krāsas atkarībā no izplaukuma variējot no zaļa līdz dzeltenam tonim.

Arī šī lilija līdzīgi kā Apricot Fudge ir iecienīta griezto ziedu audzētāju vidū, jo lieliski izskatās pušķos un arī ilgi glabājās. Vienīgi Yellow Parrot īpaši nesmaržo, un tas dažkārt ir papildu bonuss, jo ne visiem patīk intensīvais liliju aromāts.

Papagaiļilija bieži tiek izmantota arī audzēšanai podos, jo neparastās ziedu formas dēļ piesaista interesi. Ziedlapiņas lokās gan uz iekšu, gan ārpusi un pa vidu tām spraucās ārā spilgti zaļi ziedputekšņu sariņi  (putekšņlapu kātiņi). Savdabīgi spocīgi skaisti.

Āzijas lilija Yellow Parrot

Yellow Parrot šķirni  atradīsiet arī mūsu liliju sīpolu piedāvājumā e-veikalā. Turpat aplūkojiet arī Apricot Fuge, Apricot pink un citas netipiskās. Tāpat arī klasiskās no baznīcas baltajām līdz kāzu pildītajām.

Apskatiet un pasūtiet te: www.ZutiniVeikals.lv

Savukārt rakstu sadaļā atradīsiet vairākus rakstus par liliju audzēšanu, lilijkokiem jeb koku lilijām, ari Baznīcas lilijām u.c.

Skatiet te: Rakstu sadaļa.

 

Par Lilijām pastāstīja: Rūta Beirote

Foto: Interneta resursi.

Pastāsti par mums saviem draugiem

Related Posts

Enter your keyword