Ananāsu mētra

Ananāsu mētra

Ananāsu mētras ir ar vidēju mentola stiprumu un vieglu ananāsu aromātu, tādēļ tās ir īpaši iecienītas “garšu mednieku” vidū. Tās var lietot tējās, saldēdienos u.c. Ananāsu mētras lapas ir ar baltām strīpām, tādēļ tā ļoti iecienīta puķu kastēs un apstādījumos. Lapiņas ļoti bieži izmanto arī ēdienu dekorēšanai, jo tās ir biezākas kā citām sugām, tādēļ tik ātri nevīst.

Ananāsu mētra (Mentha suaveolens ‘Variegata) ir ābolu mētras un greipfrūtu mētras krustojums. Mūsu platuma grādos tā vislabāk jutīsies saulainā vietā. Vēlā rudenī dzinumi ir jānogriež līdz pat zemei, lai mētra labāk pārziemotu. Mētra var atgriezties pie saviem „vecākiem” (ābolu mētras) tādēļ būtu laicīgi jāizkniebj tie dzinumi, kuru lapas neiekrāsojas raibas. Ābolu mētra, uz kuras pamata ir veidota šķirne ir daudz ātraudzīgāka, tādēļ var pāraugt ananāsu mētru un esot noēnojumā, tā iznīks. Dažreiz mētrai veidojas pilnīgi balti dzinumi, bez lāsojuma. Arī tie būtu jāizkniebj, ja audzējat mētru patēriņam savā uzturā. Tā kā šajos dzinums nav zaļā pigmenta, tajā nenotiek fotosintēze un tie tikai patērē auga enerģiju un neuzkrāj uzturvielas. Taču dekoratīvos nolūkos audzējot, tie izskatās fantastiski!

NB! Šo mētru var stādīt arī kā nokanreno košumaugu vai nu vienu pašu, vai kompozīcijā ar citiem augiem. Paredzēta stādīšanai gan saulainās vietās, gan daļēji saulainās vietās.

Daudzgadīga

Mētras piedāvājam iegādāties laikaposmā no aprīļa līdz septembrim.

Pavasarī šīs mētras pie mums var iegādāties mazos podiņus un visas vasaras garumā piedāvājumā ir arī lielie garšaugu konteineri.

Pastāsti par mums saviem draugiem
  • Date: 11/20/2017

SAISTĪTIE PRODUKTI

Enter your keyword