Ābolu mētra

Ābolu mētra

Ābolu mētras (Mentha suaveolens) ir ar vidēju stiprumu un vieglu ābolu aromātu. Tās var lietot praktiski visos veidos kādos vien lieto mētras – dzērienos, salātos, kopā ar augļiem, žāvēt tējai, saldēdienos u.c. Ābolu mētrai ir lielas lapas ar viegli pūkainu virspusi. 

Atkarībā no vietas kurā tā ir iestādīta (saulaina vieta vai pusēna, dobē vai konteinerī), Ābolu mētras dzinumi parasti ir no 40-100 cm augsti. Zied ar rozā ziediem, no vasaras vidus līdz pat salnām un puķu kastēs vai dobēs izskatās ļoti dekoratīvi. Ābolu mētra ir ļoti ātraudzīga. Lapas ir lielas un mazliet pūkainas. Uz šīs mētras pamata ir veidotas liela daļa citas mētru šķirnes.

Visas mētras var izstādīt brīvā vidē, taču, ja gribās, lai tās turpina augt podā, tās vai nu ik pa laikam jāpārstāda lielākā podā, vai jāgalotņo, lai dotu mētrai stimulu augt.

NB! Ābolu mētra ļoti strauji izplatās, aug stāva, tādēļ ātri var nomākt tuvākos augus. Tai ir spēcīgas saknes, kas ātri izplatās, tādēļ slēgtos traukos tā ik pa laikam jāierobežo, izkniebjot zarus vai jaunos dzinumus. Var stādīt gan saulainās vietās, gan daļēji saulainās vietās.

Daudzgadīga

Mētras piedāvājam iegādāties laikaposmā no aprīļa līdz septembrim.

Pavasarī šīs mētras pie mums var iegādāties mazos podiņus un visas vasaras garumā piedāvājumā ir arī lielie garšaugu konteineri.

Pastāsti par mums saviem draugiem
  • Date: 11/20/2017

SAISTĪTIE PRODUKTI

Enter your keyword