Blog

SPINO F1 – Jauns gurķu hibrīds

SPINO F1 – Jauns gurķu hibrīds

(Cucumis sativus)

Katra saimniece ir nonākusi situācijā, kad darbi saskrien un nav laika nolasīt gurķu ražu. Aprit pāris dienu un jau skaties – visi lieli, bāli, pārauguši, ko nu? Varbūt der mucā uz skābēšanu vai Latgales salātos, bet fifīgai marinēšanai burciņās vairs neder gan. Selekcionāri to ir sapratuši. Un pēdējos gados cītīgi piestrādā pie tā, lai radītu šķirnes, kuras tik ātri un viegli nepāraug. Viena no tādām arī ir SPINO F1.

SPINO F1 ir agra un augstražīga gurķu šķirne, kas radīta, lai iegūtu kvalitatīvu produkciju. Un proti – visi gurķi ir vienāda – vidēja lieluma, skaistas, cilindriskas formas 11 – 13 cm, tumši zaļi, rupjām kārpiņām. Augļi lieliski uzglabājas un ir transportējami pat lielos attālumos, nezaudējot kvalitāti līdz pat 3 nedēļām.
Pati šķirne ir izturīga pret gaismas trūkumu kā arī augstām un zemām temperatūrām. Tā ražo uz galvenā dzinuma un neattīsta sānu dzinumus, tamdēļ to ir ērti stādīt siltumnīcā – nesaaug mežs. Tā der gan siltumnīcai, gan plēves tuneļiem vai audzēšanai zem seguma. Ziedi veido pušķīšus jeb gurķu čemuriņus. Pirmā raža ir novācama jau pēc 40 dienām.

Par ko šo šķirni mīlēt – tā prot pagaidīt 🙂 Ja saimniecei gadās svarīgākas lietas, vai tirgū “gurķim nav cenas”, tad novākti arī vēlāk, tie saglabā nelielo izmēru, izskatu un kvalitāti.
Īsāk sakot – gurķu šķirne, kas nepāraug.

Arī šogad audzējam paši patēriņam un tirdzniecībai un piedāvājam stādus iegādei.

 

Rakstu sagatavoja: Rūta Beirote, Z/s Zutiņi stādaudzētava

Pastāsti par mums saviem draugiem

Atstājiet komentāru

Related Posts

Enter your keyword