Blog

Populārākās tomātu šķirnes, kas katru gadu tiek stādītas Zutiņu siltumnīcās

Populārākās tomātu šķirnes, kas katru gadu tiek stādītas Zutiņu siltumnīcās

Ieradums vai pārbaudītas vērtības – par to varētu diskutēt, bet ir vairākas tomātu šķirnes, kuras pilnīgi noteikti ražo mūsu siltumnīcās. Par tām tad pastāstīšu vairāk

SVĪTROTĀ ŠOKOLĀDE

Lieli, tumši zaļi. svītroti tomāti ar labu saldu garšu. Mūsu favorīts jau daudzus gadus. Ražīgi, bet ir gadi, kad vasaras otrā pusē iesprēgā, ja nespējam nodrošināt vajadzīgo aprūpi. Tomēr šo netikumu garšas dēļ vienmēr piedodam.

AUREA F1

Lielo augļu `Vērša sirds` tipa tomāts. Mums patīk lielie, miltainie, nedaudz rievotie augļi. Un vēl vairāk patīk augstā ražība un slimību noturība. Te gan jāpievērš uzmanība sabalansētam mēslojumam.

GOURMANDIA F1

Ļoti agrs “Vērša sirds” tipa tomāts – augstražīgs hibrīds. Ar lieliem, sulīgiem un smaržīgiem augļiem. Bet jau atkal – lai viss izdotos, jāpievērš uzmanība sabalansētam mēslojumam.

ANANASS

Viena no mūs top šķirnēm jau kuro gadu – ar lieliem, gaļīgiem, oranži dzelteniem augļiem. Salds un ļoti aromātisks tomāts. Mums patīk gan salātos, gan uz sviestmaizēm, mazbērni mīļi sauc par “Burgertomātu”.

BEELFAST F1

Spēcīga auguma un ļoti agrs lielaugļu hibrīds. Kā jau hibrīdam – laba slimību noturība un liela raža arī ne tik labos apstākļos, kuri mūsu aizņemtības dēļ siltumnīcās gadās ļoti bieži 🙂

FUJI PINK

Ļoti agra rozā tomātu šķirne ar saldiem un garšīgiem un arī nedaudz miltainiem augļiem. Ir laba raža un slimību izturība. Jā, iespējams, varētu būt nedaudz plānāka miziņa, bet tas nu ir strikti gaumes jautājums. Aizstāvībai jāpiebilst, ka tomātu šķirnes Fuji Pink galīgi nav no izteikti biezo mizu transporta tomātu vidus.

MELNIE MORĪŠI 

Šie ir neliela izmēra tumsnēji plūmīšu tipa tomāti – saldi un ražīgi. Galu galā, kaut kas skaists jau arī burkās ir jāieliek 😉 Mūsu iemīļotā kombinācija ir kopā ar “Zelta drudža” dzeltenajām odziņām un “Radanas” bumbierīšiem.

RADANA 

Sarkani mini bumbierīšu skata ķirštomāti. Tie parasti iedzen baltā skaudībā visas mūsu kaimiņienes. Šķirnei ir laba slimību izturība un tā ilgi noturas arī gadījumos, kad siltumnīcu jau skārušas pirmās rudens puves. Tiesa gan – laicīgi jānolasa jau gatavie augļi.

MIKADO 

Pagājušajā sezonā uzrādīja neparasti labu ražu. Aromātiski un garšīgi augļi – gan dzeltenie, gan rozā. Iespējams teiciens, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais, ir jāņem vērā.

VĀCU ORANŽAIS ZEMEŅTOMĀTS

Pērn iedeva necerēti labu ražu lielu, sirdsveida augļu veidā. Tiem laba garša, saldi un maz sēkloti.

VECAIS VĀCIETIS

Oranži-sarkani svītrots divkrāsu tomāts. Pagājušajā vasarā iedeva rekordražu un neatstāja vienaldzīgu nevienu no mūsu pircējiem, skaisti, lieli, saldeni garšīgi sviestmaižu tomāti, turklāt lielo augļu ir ļoti daudz nevis tikai ķekarā pirmie.

Vairāk tomātu stādu šķirnes skatiet dārzeņu stādu sadaļā https://zutini.lv/darzenu-stadi/tomatu-stadi/

Rakstsu sagatavoja: Inese Meļķe
Foto: Personīgais arhīvs

Pastāsti par mums saviem draugiem

Atstājiet komentāru

Related Posts

Enter your keyword